4 שלבים לתכנון חתונה אורבנית

חתונה אורבנית

במהלך השנים, אנחנו יכולים לראות שינויים והתפתחויות שונות בכל מה שקשור לתחום של ארגון חתונות. אם פעם זה היה דבר "פשוט וסטנדרטי" הרי שהיום זה הרבה יותר מורכב, הרבה יותר מיוחד.

לראיה, זוגות משקיעים לא מעט זמן וכסף בארגון החתונה, משלבים בתוכה אינספור אלמנטים שונים, וגם בוחרים "לצאת מהקופסה" ולא ממהרים לערוך חתונות באולמות או גני אירועים, אלא מחפשים מקומות קצת יותר מיוחדים, מקוריים ושונים.

מה זו חתונה אורבנית?

דוגמא טובה לאירוע חתונה שנערך במקום שונה ומיוחד, היא חתונה אורבנית. הרעיון הוא, במקום לשכור אולם או גן אירועים כפי שכולם עושים, לחפש מקום בעיר בו אפשר להשתמש ולערוך שם את החתונה.

זה יכול להיות שטח פארק, גינה ציבורית גדולה, חוף ים, חורשה, שדה או כל מקום אחר, אשר מבחינה חוקית ניתן לערוך בו אירוע ויש בו את כל התנאים הרלוונטיים לשם כך. צריך לומר, חתונה אורבנית יכולה גם להיערך במתחמים או מקומות לאירוח בתוך העיר, לא בהכרח באולם אירועים, אלא בתי מלון, מסעדות, מועדונים ומקומות אחרים שיכולים לארח אירוע שכזה.

כיצד מארגנים חתונות אורבניות

ישנם שלבים שונים בארגון חתונה אורבנית. חשוב להקפיד על כל שלב ושלב, על מנת שהאירוע יצא לפועל כפי שרוצים ומתכננים, ועל מנת לא לפספס שום דבר שעלול לפגוע באיכות שלו. צריך לזכור, כל פרט שלא יתבצע, יתפספס או לא מקפידים עליו, לא ניתן יהיה לתקן ביום האירוע וזה יכול להשפיע על איכותו.

שלב ראשון, יש לבחור מקום אשר ניתן להגיע אליו בצורה נוחה ופשוטה, בין אם זה בתחבורה פרטית, ציבורית או אחרת. כמובן שהוא צריך להיות נגיש וזמין, הוא צריך להכיל מגרש חנייה מותאם והמבנה עצמו צריך להיות נגיש עבור אנשים מבוגרים, ילדים בעגלות או אנשים עם מוגבלויות פיזיות.

שלב שני, צריך לבחון עד כמה המקום מתאים לארח את כמות האורחים אשר רוצים להזמין לאירוע. באופן טבעי, אם מדובר בחתונה גדולה, אז המקום צריך להיות מסוגל להכיל כמות גדולה של אורחים. אם מדובר על חתונה קטנה, אז אפשרי שהמקום יהיה אינטימי וקטן.

שלב שלישי, יש לבחון את העיצוב והסגנון שלו. לא מספיק שזה יהיה מקום אשר מתאים לארגון חתונה אורבנית, הוא צריך להתאים לקונספט של האירוע, לסגנון שלו, ולמה שרוצים להציע לאורחים שמגיעים אליו.

שלב רביעי, יש לבחון עם אילו ספקים עובדים על ארגון האירוע. למשל, אם מדובר על אירוע של חתונה אורבנית בשטח פתוח, אז באופן טבעי צריך להשתמש בשירותיהם של ספקים מסוימים, אשר ידעו לספק את כל מה שנדרש בשביל לארגן את האירוע על הצד הטוב ביותר. אם מדובר על אולם או מתחם, יש לבחון האם עובדים עם ספקים של המקום או יש לשכור ספקים באופן עצמאי.