טיפים קטנים ליום גיבוש מהסרטים

מתכננים יום גיבוש לעובדי החברה? מרבית הסיכויים שמצאתם את עצמכם פעם או פעמיים מהוססים ומבולבלים באשר לאופייה של הפעילות אשר תסייע ביצירת קירוב בין הקולגות ובהחזרתם של העובדים שמחים ומרוצים.

חשוב שנזכור כי ליום גיבוש עובדים הכוח לחזק את שיתוף הפעולה הפנימי שבמשרד, ולהביא להישגיות רבה יותר. כמו כן, עובדים שחשים מתוגמלים על עבודתם הקשה, הם עובדים מסורים יותר ובעלי קשר איתן עם מטרותיו העסקיות של הארגון. להלן מספר טיפים שנשמעים קטנים, אך הם ישנו בענק ויהפכו את יום הגיבוש שלכם לבלתי נשכח.

הקלו על העובדים

אל תהפכו את יום הגיבוש למטלה בפני עצמה. הקפידו על כל הלוגיסטיקה הנדרשת כדי שהעובדים שלכם ירגישו שכל שעליהם לעשות הוא להפגין נוכחות. האווירה השמחה כבר תעשה את שלה ותהפוך אותם להרבה יותר פעילים בתחרות, הטיול או הסדנה שבחרתם.

על כן, חשוב לוודא כי ישנן מסעדות סגורות, הסעות שמביאות את העובדים לנקודת ההתכנסות וכי המאורע החגיגי איננו מתרחש ביום שישי, מוטיב שעסקים רבים טועים לעשות, ושרק מתסיסים ואף מפריעים לחייהם האישיים של העובדים.

שלבו בין תחרות לחגיגה

לא חייבים להיות רק תחרותיים. יום לגיבוש העובדים בחברה יכול להתקיים במגוון רחב של מתכונות משולבות. ניתן לערוך טיול בחיק הטבע עם חלוקה לשתי קבוצות. באופן הזה, שתי הקבוצות ייהנו מן הטיול והנופים הרבים שסביב, ובו-זמנית גם יתחרו כדי להגיע ראשונים לנקודת הסיום.

כדי להפוך את התחרות להרבה יותר אטרקטיבית ופעילה, מומלץ להציע מתנה מפתיעה למנצחים, שתתגלה רק כאשר שתי הקבוצות יגיעו לקו הסיום.

תכננו את הלו"ז היטב

וודאי שאף אחד מן העובדים לא יזכור את יום הגיבוש לטובה, אם הוא ישלב בתוכו לוח זמנים עמוס ולחץ להספיק הכל. קחו את יום הגיבוש שלכם בצורה קלילה. כבר החלטתם להשבית את העבודה ליום אחד, אז למה לא ליהנות קצת מנופש עבור כולם.

בחרו במזג אוויר נוח

היו קשובים היטב לתחזיות ובחרו את היום שאליו תצאו לטיול בקפידה. אם אתם נוכחים לגלות כי התחזיות משתנות ומדובר ביום עם עומס חום כבד או עם חשש לשיטפונות, הרי שמוטב שלא לקחת הימורים מיותרים. גם אם לא יהיה מדובר בסכנת חיים, הרי שהעובדים עודם ירגישו לא בטוחים.

אל תשכחו לתעד!

הביאו אתכם מצלמה והקפידו לתעד את יום הגיבוש. נסו לבדוק אם יש עובדים שיסכימו לתעד את יום הגיבוש עבור כולם. זוהי דרך נפלאה לאחד בין אנשים, ליצור חוויות חדשות וזיכרונות מתוקים של רגעים מהנים ונפלאים.