פעילויות ODT

קרקע מזוהמת

ארגונים ומוסדות מחפשים דרכים יצירתיות לספק לעובדיהם פעילויות מהנות ומאתגרות עם ערך מוסף. בעלי אירועים מבקשים לספק לאורחיהם חוויות מעט שונות כאשר הם באים לחגוג עימם חגיגות ימי הולדת, ימי נישואין ועוד. חברות מסחריות מבקשות לארגן לעובדיהם ימי כיף עם "ראש אחר" ועוד. פעילויות Outdoor Training הן פעילויות מיוחדות ומהנות אשר ניתנות במקרים אלו ואחרים נוספים. הן מתבצעות בדרך של העברת סדנאות מהנות בשטח או במקומות ייעודיים אחרים ותורמות, בין היתר, גם לגיבוש ומוטיבציה. 

כל מי שמשתתף בהן חייב לנסות לחשוב בדרכים יצירתיות בעת שהוא מתנסה במשימות מהנות אשר מגבירות את עוצמת החוויה. המעסיקים, למשל, מרוויחים בדרך זאת עובדים אשר מתנסים במטלות אשר להן מוצאים פתרונות תוך כדי שיתוף פעולה. גם העובדים לומדים להכיר איש את רעהו, מתוודעים ליכולות ולכישורים של כל אחד. כל אלו מיושמים אחר כך במסגרת העבודה המשותפת. כאשר כל הפעילות המהנה הזאת היא פרי יוזמת הארגון אזי ההערכה אליו גוברת.

פעילויות ODT מתוכננות על ידי מומחים והן מספקות מודלים אימוניים המבוססים בין היתר על משימות ומשחקים מיוחדים. כל מודל מתאים לסיטואציה אחרת. המשתתפים מגיבים ומפתחים מיומנויות שונות עד לפתרון כל בעיה. הפעילויות נערכות בחדרי בריחה, מול סימולאטורים ועוד. עבודה משותפת תורמת בהכרח לגיבוש, יוצרת מוטיבציה, הזדהות ומחויבות בתוך הקבוצה.  היציאה מהשגרה ויום החופש שמקבלים תורמת מאוד להעצמת החוויה.

כל פעילות ODT מתבצעת במספר שלבים. בראשון מתרגלים אימון ולמידה משותפים בעת שהבעיות מוצבות לפני הקבוצה. מציאת הפתרון נעשית בעבודת צוות. שלב שני הינו אימון והעצמה אישית וקבוצתית. המשימות מחייבות הסתגלות מהירה לשינויים תכופים. שלב שלישי – שדרוג פוטנציאל החשיבה הגבוהה והביקורתית, גילוי יצירתיות, יזמה, כושר המצאה, ועוד. שלב רביעי תורם לשדרוג העצמת מיומנויות תקשורת הנדרשת במצביים כאלו, יש צורך בסיעור מוחות, תקשורת בין אישית וכדומה. שלב חמישי הינו במידה רבה פועל יוצא של כל ההתנסויות הללו. כל משתתף נתרם בזה שהוא מעצים את התדמית, המודעות האישית וההערכה העצמית, מגדיל את יכולת ההסתגלות והשליטה העצמית, את הניהול העצמי, וכן, ניהול זמן ומשימות.