אילו שימושים עיקריים יש לסורק ברקודים?

סריקת ברקוד

בורק ברקודים, כשמו כן הוא – מיועד לסריקה של ברקודים מסוימים וכיום מדובר בטכנולוגיה שאפשר לראות כמעט בכל מקום.

יש סוגים שונים של ברקודים ובעצם מדובר בתכנות והקטנה.

למה הכוונה? הכוונה היא לקוד בקווים וצורות בצבעי שחור ולבן שבעצם מכיל הרבה מאד מידע.

המידע הזה יכול להיות כל מה שצריך לדעת על מוצר במכולת (מה המוצר, מי חברת היצרן, מה המשקל וכמובן מה המחיר) זה יכול להיות פריט כזה או אחר שנמצא במחסן של חברה וצריך להיספר או לקבל את המיקום המתאים שבו קל למצוא אותו וזה גם יכול להיות ברקוד עם פרטים אישיים כמו שאפשר לראות, למשל, בבתי חולים.

בעזרת הפעולה המהירה והפשוטה של סריקת הברקוד אפשר לקבל הרבה מאד מידע שכבר שמור במחשב וצריך שהוא יופיע כפלט על גבי מסך המחשב או בהדפסה כלשהי.

הטכנולוגיה המתקדמת של סריקת ברקוד

כאמור – יש לא מעט סוגים של ברקודים ומכאן שצריך שיהיו גם כמה וכמה סוגים של סורקים על מנת שהם יוכלו לזהות את הברקוד שהם סורקים.

למרות שהפעולה עצמה זהה – הרי שהמידע אודות הפריט יהיה שונה ולכן צריך סורק ספציפי שיזהה את הברקוד וגם ייתן את המידע הדרוש.

את מדבקות הברקוד של חולים בחדר מיון אי אפשר יהיה לסרוק עם סורק של מחסן או סופרמרקט ולכן חובה שיהיה סורק שמתאים לברקודים עצמם.

אפשר לומר שאלה השימושים העיקריים של סריקת ברקוד – מוצרים בסופרמרקט, מחסנים, בתי חולים, כל סוגי המוצרים שצריך לקנות בכל חנות וכמובן שיש סורק ברקודים בכל הטלפונים הניידים, מה שמקצר עבור המשתמשים את הדרך לגלישה באתר אינטרנט זה או אחר שדרוש להם.

עם הזמן סביר מאד להניח שאפשר יהיה להיחשף לעוד ועוד אפשרויות שבהם בעזרת ברקודים וסורקים אפשר יהיה לקצר תהליכים ולהפוך אותם להרבה יותר יעילים.

השימוש הגובר בברקודים וסורקים

אין הרבה תחומים בין תחומי החיים שעדיין אין בהם אפשרות של סריקת ברקוד מהירה שחוסכת זמן רב.

כאשר מדובר בצורך לאתר מידע רב של הרבה מאד פריטים הרי שבזכות הסורק אפשר לעשות את זה בצורה מהירה, בטוחה ויעילה ולא יהיו עיכובים.

לא בכדי בכל מקום שבו יש חשיבות לשמירה על פרקי זמן קצרים אפשר לראות את הסורקים בפעולה – כניסה לאירועי תרבות וספורט, עליית נוסעים לטיסה וכרטיסים אלקטרוניים לתחבורה הציבורית.

כל תחום מתחומי החיים שעדיין יש בו שימוש באביזרי נייר ידניים – כנראה שמיטב המוחות כבר עמלים על מציאת האפשרות להטמיע בו ברקודים שאפשר יהיה לסרוק וכך לחסוך הרבה מאד זמן.

בתעשיות רבות כל חסכון בזמן משמעותי גם חסכון משמעותי בכסף.