פעילות לייזר טאג – מדוע זו פעילות מומלצת

פעילות לייזר טאג – מדוע זו פעילות מומלצת
לא פעם אנחנו יכולים לראות בסרטים או בסדרות טלוויזיה, דמויות אשר הולכות לשחק אחד עם השני במתחמי פיינטבול. לעיתים מדובר על חברים קרובים, לעיתים מדובר על קבוצות של עובדים או גורמים אחרים, אשר מבקשים לבלות ביחד גם מחוץ לשעות העבודה, ועל כן הם הולכים אל מתחמים כאלה.

גם בישראל אפשר למצוא מתחמים דומים, כך למשל, אנחנו יכולים למצוא מתחמים של לייזר טאג. מדובר על פעילות די דומה לפיינטבול, רק שבמקום צבע, משתמשים בלייזר אשר בעזרתו אפשר לירות על דמויות שונות. הכל מתבצע דרך נשק, שמזכיר נשק אמיתי, המתחם עצמו דומה לאזור שדה קרב או לאזורים בהם משטרה פועלת באמת. כך כל המשתתפים יכולים לחשוב שהם באמת נמצאים במקום אמיתי בו נערכת ההתרחשות. זה הופך את החוויה להרבה יותר אמיתית, הרבה יותר ייחודית.

פעילות לייזר טאג מושכת אליה לא מעט משתתפים, כאשר לא פעם מדובר על קבוצות מאורגנות, בין אם מדובר בעובדים ממקומות שונים אשר מגיעים לשם לצורכי גיבוש או מסיבות אחרות, כמו כן אפשר למצוא במקומות כאלה, ילדים וכן מבוגרים, אפילו משפחות, אשר חוגגים שם ימי הולדת או אירועים אחרים, אנחנו יכולים למצוא שם גם קבוצות של חיילים או שוטרים, שעוברים אימונים דרך פעילויות שכאלה. הרי אם המתחם מזכיר מקום אמיתי והנשק מזכיר נשק אמיתי, הרי שאין סיבה, שלא יתבצעו אימונים במקום כזה.

לפני שנסביר מדוע פעילות לייזר טאג היא מאוד מומלצת, נחשבת חיונית ובהחלט מושכת אליה לא מעט אנשים, הרי שאנחנו צריכים לקחת בחשבון דבר נוסף והוא, מדובר על פעילות ייחודית במינה שכן להבדיל מפעילויות אחרות שאנחנו יכולים לבצע על מנת להנעים את זמננו, הרי שכאן מדובר על משהו שהוא מאוד אמיתי. מדובר על משהו שמזכיר סיטואציה קיימת. לא מדובר על משהו שאנחנו ממציאים לגמרי, לא מדובר על משחק שאין לו קשר למציאות. מדובר על פעילות שמדמה דבר אמיתי שקיים. אנחנו בהחלט יכולים ליהנות מזה וגם ללמוד מהפעילות הזאת לא מעט.

מדוע מדובר בפעילות מומלצת

כאמור, מדובר בפעילות שמדמה באופן אחד לאחד כמעט, דבר אמיתי שמתרחש בשטח במצבים מסוימים. בעזרת הפעילות הזאת, אנחנו יכולים לחוות את התחושה ולדעת כיצד עלינו להתנהל. אנחנו מקבלים הדרכה במקום, הסברים מאנשי מקצוע, אנחנו יכולים לראות כיצד צריך לפעול בסיטואציות שונות, וכן אנחנו יכולים ממש להתרגל בפועל כיצד עלינו לפעול, כיצד עלינו לבצע פעולות כאלה ואחרות.

נקודה נוספת היא, פעילות כזו, מאפשרת לנו לייצר דברים שבמקומות אחרים יהיה לנו הרבה יותר קשה לייצר. למשל, אנחנו יכולים לייצר שיתופי פעולה עם גורמים אחרים, בין אם זה חברים לעבודה, חברים לקבוצה וכדומה. אנחנו לא יכולים לעשות את זה בכל מקום, וכאן זה הרבה יותר בולט מאחר וכל הפעילות מבוססת על שיתופי פעולה ועבודה קבוצתית.

נקודה אחרת היא, אנחנו צריכים לייצר כאן אסטרטגיות שונות, לפעול על פי טקטיקות מסוימות, עלינו לפתח תהליכי חשיבה, לדעת כיצד לקבל החלטות בצורה מושכלת בשביל שאנחנו לא ניפגע ועוד. אלה דברים שביום יום, יתכן לא שניפגש בהם, וכן גם לא במקומות אחרים.

לכן משתלם מאוד לגשת אל פעילות כזו, משתלם מאוד לבצע אותה מעת לעת, גם אם מדובר על דברים שחוזרים על עצמם בצורה מסוימת, הרי שבכל פעם כשנגיע אל פעילות כזו אנחנו נוכל ללמוד ולייצר דברים חדשים, דברים שקודם לכן לא הכרנו ולא ייצרנו.