מעוניינים לאמץ כלב? כל מה שצריך לדעת לגבי הטיפול בו

אחת המתנות הטובות והמהנות ביותר שאנחנו יכולים להביא לבני משפחתנו ולנו, היא כלב. אם אנחנו רוצים להכניס שמחה ועניין לבית, אם אנחנו רוצים ליהנות מחבר נאמן שילווה אותנו לכל מקום עד יומו האחרון, חבר שיחכה לנו בכל יום ליד פתח הבית יחכה שנחזור מהלימודים או מהעבודה ותמיד יהיה שם כשאנחנו עצובים או שמחים, הרי כל מה שאנחנו צריכים זה לאמץ כלב.

זה לא מספיק רק לגשת לעמותה ולבחור כלב לאימוץ או לפנות לגורם אחר שמוסר כלבים לאימוץ. אנחנו צריכים לדעת שזה רק שלב אחד, שכן אחר כך, כשהכלב יגיע אל ביתנו, מתחיל השלב החשוב באמת, שלב הטיפול בו. עלינו להקפיד על כך שנדע לטפל בו ונעשה זאת במסירות ואהבה. ככל שאנחנו נטפל בו באהבה, כך הוא יחזיר לנו אהבה.

מה דורש טיפול בכלב?

אפשר לחלק את התחום של טיפול בכלבים לכמה חלקים. כאלה הנחשבים בסיסיים למדי והם יומיומיים, וכאלה שנחשבים יותר מורכבים אך לא בהכרח מדובר בדברים שצריך לבצע אותם על בסיס יומיומי, אך כך צריך לבצע אותם באופן עקבי ורציף.

למשל, בחלק הבסיסי והיומיומי, אנחנו צריכים להתייחס להיבט של האוכל. עלינו לספק אוכל לכלבים על בסיס קבוע, פעמיים-שלוש ביום, בהתאמה לצרכיו של הכלב ועל פי מאפיינים שונים. כשאנחנו רוכשים אוכל לכלבים עלינו לוודא שרכשנו את המזון הנכון עבורו על פי סוג הכלב, משקל, גודל, גיל ומאפיינים אחרים.

בעיקרון, יש לרכוש אוכל לכלבים אחד לכמה שבועות, זה תלוי כמובן במשקל השק שאנחנו קונים לו וכן בהרגלי האכילה שלו. חשוב שהוא יאכל נכון ובריא, לא יותר מדי ולא פחות מדי. יש להקפיד על לפחות שתי ארוחות ביום, בוקר וערב.

כמו כן, יש את החלק של הטיולים לכלב. יש להקפיד על לפחות שתי יציאות ביום, מוטב שלוש, כאשר המטרה היא שהוא יעשה את הצרכים שלו בחוץ, אך גם שישחק, ירוץ, יפגוש כלבים אחרים ואף בני אדם נוספים. כך הוא יתרגל לסביבה אנושית ויהיה יותר חברותי. אפשר גם לקחת אותו לטיולים ארוכים בשטח מדי פעם.

לצד זה, יש דברים פחות קבועים אך חשובים לא פחות. למשל, יש לקחת אותו אחד לשלושה חודשים לחיסון אצל וטרינר, יש להקפיד על בדיקות תקופתיות, יש לספק לו טיפול במידה והוא חולה או פצוע, וכן להקפיד על טיפול נגד פרעושים, חיסון כלבת וכל מה שנדרש לבריאותו.

לא לשכוח לתת לו אהבה

אסור לקחת כלבים כמובן מאליו. יש לתת להם אהבה כל הזמן. לשתף אותם במשחקים ופעילויות משפחתיות, יש ללטף ולחבק אותם ולגרום להם להרגיש בבית. עם זאת, חשוב להציב להם גבולות ולדעת מה מותר להם לעשות ומה אתם אוסרים עליהם.