כיצד לבחור עורך דין לענייני נזיקין?

עורך דין נזיקין

תחום הנזיקין, נחשב לאחר מתחומי המשפט המרכזיים ביותר. על כך יעידו אלפי תביעות נזיקין אשר מגיעות מידי שנה לפתחו של בתי המשפט. הדבר לא מפתיע, וזאת, מאחר שכמעט בכל תביעה, העוסקת בתחום משפטי שאינו בהכרח נזיקי, יכול להיות פן נזיקי.

כך למשל, נניח שראובן התקשר עם לאה בחוזה לרכישת דירה – לאה תמכור את הדירה לראובן. בחלוף הימים, התחרט ראובן, והחליט שאינו מעוניין לרכוש את הדירה, על אף החוזה שנכרת בין השניים. תביעה זו – מקורה בתחום החוזי, לאור חוזה לרכישת הדירה שנכרת. אף על פי כן, בתביעה יש גם פן נזיקי, בדמות הנזק שנגרם ללאה בגין אי – מכירת הדירה.

נזק זה יתכן שיגולם בהפסד שנגרם ללאה בשל רוכשים פוטנציאליים אחרים אותם דחתה בשל החוזה עם ראובן, או אולי בדמות דמי השכירות שיכלה להרוויח באותה התקופה. לצד זאת, עוסק התחום הנזיקי, בעוד מגוון רחב של תחומים.

תביעות רשלנות רפואית

התחום הנזיקי, משתרע על פני מגוון רחב של תתי – תחומים, בהם עוסק, עו"ד נזיקין. בין היתר, עוסק עורך הדין בתביעות רשלנות רפואית. רשלנות רפואית הוא תת – תחום בענף הנזיקי, אשר כולל נזקים ופגיעות שנגרמו למטופל עקב רשלנות של בית החולים, רופאים ושאר אנשי הצוות הרפואי.

תביעת רשלנות רפואית בוחנת מהו הסטנדרט הסביר על פיו היה על הרופא או איש הצוות הרפואי – להתנהל. היה ובוצעה חריגה מהסטנדרט הסביר – כלומר, בוצע טיפול ברמה נמוכה מהסטנדרט הסביר, ייתכנו פיצויים למטופל.

תביעות לשון הרע

תחום מרכזי נוסף הנכלל בענף הנזיקי, מכונה בתור תביעות לשון הרע, בגינם יתכן לקבל פיצויים. ככלל, ישנם שני סוגי תביעות לשון הרע – תביעות הדורשות הוכחת נזק, דהיינו – על הנפגע להוכיח כי נפגע מהאמירה, או לחלופין, תביעות ללא הוכחת נזק.

בשנים האחרונות, מספר תביעות לשון הרע גובר בצורה ניכרת. זאת, בשל השימוש ההולך וגובר ברשתות החברתיות, כאשר בתי המשפט בארץ ובעולם קבעו בעשור הקודם כי אמירות ברשתות החברתיות – דוגמת כתיבת פוסט ברשת הפייסבוק, או ציוץ 'טוויט' בטוויטר, יכולים להיכנס תחת הגדרת 'עבירת לשון הרע'.

בחירת עורך הדין המתאים

בשוק עורכי הדין, מצויים אלפי עורכי דין חסרי עבודה, המשווקים עצמם כמומחים לתחומים שונים, לרבות התחום הנזיקי, על שהם אינם מנוסים ומומחים בתחום. אתם זקוקים לעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום הנזיקי, אשר מכיר כיצד לפעול בהגשת תביעות נזיקיות או הגנה מפניהם.

אם אתם חושבים שיש לכם קייס דיני נזיקין, בגינו יתכן כי תוכלו לקבל פיצויים, או להיפך – אם הוגשה נגדכם תביעה נזיקית, ואתם זקוקים להגנה משפטית – אתם צריכים עורך דין המתמחה בדיני נזיקין, לו ניסיון רב בתחום.