חוות סוסים בשרון – מה אנחנו יכולים למצוא בחווה

חוות סוסים בשרון

כמו שאנחנו יודעים, אין בישראל מרחבים פתוחים עצומים כמו במדינות רבות בארצות הברית, אין פה שטחים ריקים אשר יכולים לשמש כמקור אידיאלי לרכיבת סוסים. מישורי השרון או ערבות הנגב, אינם דומים לקנה המידה האמריקאי וגם לא האירופאי.

ובכל זאת, אנחנו יכולים למצוא לא מעט מקומות בהם מגדלים סוסים, לא מעט חוות סוסים בשרון ובמקומות אחרים בהם נהוג לגדל, לאלף ולעבוד עם סוסים בצורות שונות, כולל לצורך טיפולים בילדים ובמבוגרים. צריך לזכור, אף על פי שאין בישראל את המרחבים שיש במקומות אחרים, הרי שכן יש את ההקשר היסטורי, שכן בתקופת החלוצים השתמש בסוסים על מנת להתנייד ממקום למקום, והם גם שימשו לצורכי עבודה וחקלאות. לכן זה לא מפתיע שתחום זה מאוד מפותח בישראל.

כאמור, כל מי שמחפש חוות סוסים בשרון לא יתקשה למצוא, שכן אזור זה משופע במספר חוות, אשר מפזורות בין היישובים השונים, בין אם מדובר במושבים או כפרים ובין אם מדובר במקומות שנמצאים בין ישובים כאלה ואחרים.

השאלה היא, כיצד בוחרים חוות סוסים בשרון בצורה נכונה. יש לבחון שורה של פרמטרים על מנת לקבוע בסופו של דבר, איזו חווה יכולה להתאים לנו. אנחנו יכולים להניח שאפשר למצוא חוות שמציעות לנו דברים שונים, ואנחנו צריכים להחליט, בין אם זה על פי הצרכים ובין אם זה על פי פרמטרים אחרים, מקצועיים, עם איזו חווה אנחנו רוצים לעבוד.

לפני שנציג מספר נקודות שיעזרו לבחון את הנושא, צריך להדגיש שעלינו לשאול את עצמנו תחילה, כיצד אנחנו מתחברים לכל מה שקשור לנושא של סוסים. האם אנחנו מחפשים חווה לצורך רכיבה, חווה לצורך טיפול בסוסים מתוך כוונה להתמחות בתחום, בין אם אנחנו אנשי מקצוע בתחילת דרכנו ובין אם מסיבות אחרות, או שאנחנו מחפשים חווה לצורך טיפול בילדים או מבוגרים. על פי הצרכים שלנו, נחפש בסופו של דבר את מה שנכון עבורנו.

כיצד בוחרים חוות סוסים בצורה נכונה

ראשית, אנחנו נבחן את המיקום של החווה ועד כמה יהיה לנו נוח להגיע אליה. זה כמובן תלוי גם בשאלה, כמה פעמים אנחנו צריכים לבוא אל המקום במהלך השבוע וכיצד אנחנו יכולים להתנייד.

שנית, עלינו לבחון מה יש בחווה, האם היא כוללת את מה שאנחנו מחפשים, האם יש בה אפשרויות שונות ומגוונות, האם ניתן להתקדם מדבר לדבר אחר. למשל, אם אנחנו מעוניינים ללמוד רכיבה על סוסים, מה הרמה והאם יש סוגים שונים של רמות.

שלישית, יש לבחון עד כמה החווה מקצועית, כמה אנשים עובדים בה, עד כמה החווה היא גדולה, כמה סוסים יש בה ועוד.

ארבע, רצוי לבדוק עד כמה משתלם לנו מבחינה כלכלית, מקצועית ואישית לעבוד עם החווה ועד כמה נוכל להפיק ממנה תועלת.