מטפחת ראש – לבחור את המטפחת הנכונה

תפילה

מטפחת ראש – לבחור את המטפחת הנכונה

אחד מפריטי האופנה הפופולאריים ביותר בקרב נשים הן מטפחות ראש. לא מעט נשים בוחרות להשתמש בהן לצרכים שונים, בין אם מדובר בנשים דתיות ובין אם מדובר בנשים חילוניות, בין אם מדובר בפריט אופנה שמשתמשים בו בחורף ובין אם מדובר בפריט אופנה שמשתמשים בו בקיץ, ומן הסתם, יש מי שבוחרת להשתמש בו באופן יומיומי ויש מי שבוחרת להשתמש בו באירועים מיוחדים.

השאלה היא כמובן כיצד בוחרים מטפחת ראש בצורה נכונה, מה הם הפרמטרים הנכונים לבחירה על מנת להתאים את המטפחת, הן לסגנון הלבוש, הן למבנה הראש והן לצרכים ופרמטרים אחרים. באופן טבעי, כל אישה תבחר לעצמה מטפחת כזו או אחרת על פי הצורך, על פי מה שיכול להתאים לה בהיבטים שונים.

לשמחתן של נשים אשר רוצות לרכוש מטפחות שיער, הרי שהן יכולות למצוא אותן במקומות רבים. כך למשל, הן יכולות למצוא את המטפחות בחנויות ייעודיות לכך, חנויות שמוכרות פריטי אופנה וקישוטים אחרים, חנויות בגדים אשר מוכרות גם פריטי אופנה כאלה ואחרים, וכן אפשר למצוא אותם באתרי אינטרנט וכן אצל מעצבים ומעצבות שמתמחים בעיצוב מטפחות שיער לצרכים שונים. במקרים מסוימים ניתן אפילו להזמין מטפחות על פי הזמנה אישית מותאמת. בין אם זה בהתאם לסגנון, בד וגודל מסוים.

לפני שנסביר כיצד בוחרים מטפחת ראש בצורה נכונה, חשוב להבהיר, ההחלטה להשתמש במטפחת מסוימת או מטפחת אחרת, איננה שונה מהחלטה האם ללבוש בגד כזה או אחר. לכן, נשים רבות ירצו לקנות מספר מטפחות ולא מטפחת אחת ספציפית. כך הן יוכלו להחליף בין המטפחות השונות בכל עת, כך הן יוכלו להשתמש בכל פעם במטפחת שונה, בהתאם לאירוע, בהתאם לסוג הבגדים שהן לובשות וכן בהתאם למשתנים אחרים.

כיצד בוחרים מטפחות ראש

ראשית, הבחירה צריכה להיות על פי סגנון, עיצוב. לכל אישה יש את הדברים שהיא אוהבת, את הסגנון שלה. כל אישה תרצה לבחור מטפחת מותאמת לאופי הבגדים שהיא אוהבת ללבוש, כל אישה תבחר מטפחת בצבעים ובעיצוב מסוים. מן הסתם אפשר למצוא קטלוגים עם מטפחות בסגנונות שונים, בין אם זה בצבעים אחידים, צבעים משולבים, מטפחות עם דוגמאות מודרניות, דוגמאות קלאסיות ואחרות.

כאמור, אפשר למצוא קטלוגים נרחבים בחנויות, באתרי אינטרנט וכן אצל מעצבים ומעצבות. רצוי מאוד לבחון את הקטלוגים השונים וכן לבחור דוגמאות שונות, כאלה שיתאימו ליום יום, כאלה שיתאימו לאירועים מיוחדים ועוד.

שנית, כל אישה תבחר מטפחות על פי הגודל שלהן, באופן כזה שיתאים למבנה הראש שלהן, באופן כזה שיתאים למבנה השיער שלהן, להיבטים נוספים שיכולים להשפיע עליהן. כל אישה תבחן את ההיבטים השונים שיכולים להשפיע על הנחת המטפחת בצורה נוחה ופשוטה, כך שיהיה לה נוח להשתמש בה.

שלישית, סוג הבד.  כל מטפחת עשויה מסוג בד מסוים. יש לו השפעה רבה גם על היכולת להשתמש במטפחת לאורך זמן וגם על נוחות השימוש. מן הסתם, אם יש בדים שמחזיקים מעמד זמן רב יותר, יש כאלה שאפשר לכבס במכונה וכאלה שחייבים לכבס ביד, ועוד. לא מדובר בעוד פריט לבוש סטנדרטי, ולכן יש השפעה על סוג הבד אותו בוחרים.

ארבע, סביר להניח שכל אישה גם תבחן האם המטפחת אופנתית מספיק, מודרנית מספיק, מתאימה למה שהיא רוצה לשדר. בין אם מדובר במטפחת בעלי מאפיינים מסורתיים או לא. זה כבר תלוי באופי של האישה וכן בסגנון חייה. מן הסתם, כל אישה תקנה מטפחות שיתאימו לה גם בהיבט זה.