מתנות ממותגות – לשם מה אנחנו צריכים את זה

מתנות ממותגות

ישנן דרכים שונות כיצד אנחנו יכולים לצ'פר את הלקוחות שלנו, בין אם הם קבועים או חדשים. אנחנו יכולים לעשות את זה בעזרת מבצעים והנחות, אנחנו יכולים להציע להם מוצרים ייחודיים בתנאים טובים, להעניק להם שירותים ייחודים ועוד.

אחת הדרכים היא בעזרת מתנות ממותגות. מדובר על מתנות שיכולות לשמש אותן לדברים שונים, כאשר על גבי המתנה, אפשר להדפיס את השם של העסק, פרטי התקשורת, סלוגן, לוגו ודברים נוספים שקשורים אלינו.

מדוע משתלם לנו לספק מתנות כאלה?

הרעיון של מתנות ממותגות בא לענות על שני צרכים, שעל פניו הם שונים אך יש ביניהם קשר. צורך אחד, זה לספק ללקוחות שלנו מתנה, כפי שאנחנו רוצים. מתוך הכרת תודה מסיבה כזו או אחרת. זו הדרך שלנו לגרום להם להרגיש רצויים, ולהשאיר אותם לקוחות שלנו.

צורך אחר שמתנה ממותגת באה לענות עליו הוא, דרך זה שעל גבי המתנה רשומים הפרטים שלנו או יש לוגו של החברה, אנחנו יכולים לגרום ללקוח לשווק אותנו. זאת בלי שהוא יצטרך לעשות דבר אקטיבי, אלא פשוט להשתמש במוצר. זה כלי מאוד ידוע ונוח לפרסום ובעלות נמוכה יחסית.

כיצד מתנות יכולות לעבוד לטובתנו

על פניו, מדובר בהוצאה כספית שאנחנו אמורים לבצע, אך אם מסתכלים על זה לעומק, הרי שמדובר בעניין שעובד לטובתנו ויכול לייצר לנו מקורות הכנסה חדשים. מעבר לכך, מתנות ממותגות יכולות לייצר עבורנו מוניטין מאוד טוב, בקרב הלקוחות שאנחנו מעניקים להן אותן ובקרב הסביבה שלהם.

ברגע שאנחנו מספקים מתנה ללקוח, הוא מרגיש שאנחנו רוצים, מרגיש שהוא לא רק משלם עבור השירות אלא אנחנו גם מעניקים לו חינם. כאמור, יחד עם זאת, ברגע שהוא משתמש במוצר באופן פומבי, אז אנשים יכולים ללמוד עלינו, הוא למעשה מפרסם אותנו. כך אנחנו גם יוצרים לעצמנו תדמית טובה וגם זוכים לפרסום חינם.

אילו מתנות יכולות להתאים ללקוחות שלנו

אפשר לחלק נקודה זו לשתי קבוצות עיקריות. קבוצה אחת תתייחס למתנות, שקשורות בצורה כזו או אחרת לתחום העיסוק שלנו. אנחנו יכולים לחפש דברים שמתאימים למוצרים או שירותים שאנחנו מספקים, ולהציע אותם ללקוחות שלנו.

קבוצה אחרת מתייחסת למתנות יותר כלליות, דברים שיכולים להתאים לבית, רכב, עסק, נופש או כל דבר אחר. זה בתנאי שאנחנו רוצים להציע מתנות שימושיות באופן רחב או כשאנחנו עוסקים בתחום, שאין לנו אפשרות להציע בו מוצרים שמתאימים אליו. למשל, תחום הביטוח, התחום הפיננסי, הרפואי ועוד.

בכל מקרה, חשוב שאנחנו נשתמש באופציה של מתנות ממותגות, בשביל שהלקוחות שלנו יוכלו ליהנות מהן, ואנחנו נוכל להציע מתנות מסוגים שונים. אם נשתמש באופציה הזאת בצורה נכונה, אין ספק שנוכל להפיק תועלת רבה הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך מול לקוחות קבועים וחדשים.