אטרקציות בפיליפינים – מה אנחנו יכולים למצוא במדינה

אטרקציות בפיליפינים

בדרך כלל, כשאנחנו מתבוננים על מזרח אסיה, דרום מזרח אסיה, אז נקודות המבט העיקריות שלנו הן סין ויפן שנמצאות בקצה, ולאחר מכן מדינות משמעותיות כמו הודו ותאילנד, הונג קונג ומדינות שנחשבות לאטרקציה תיירותית כמו נפאל, וייטנאם, קמבודיה, לאוס. בין לבין, אנחנו יכולים למצוא עוד מדינה שנחשבת עבור רבים לאטרקציה ייחודית, למרות שהיא עדיין לא זוכה להיות תיירותיות כמו מדינות אחרות שציינו. הכוונה לפיליפינים.

מדובר במדינה שמדי שנה מבקרים בה תיירים רבים מכל העולם, אך עם זאת היא לא הפכה להיות מוקד תיירותי עבור ישראלים, למרות שכל מי שמגיע לתאילנד, הונג קונג ומדינות אחרות באזור, בהחלטה יכול לטוס משם לפיליפינים, בטיסות יומיות ואפילו זולות באופן יחסי.

הפיליפינים נמצאים באוקיינוס השקט, בחלקו המערבי, מדובר על אי ששוכן אל מול חופיה של וייטנאם, כאשר האי הקרוב לפיליפינים הוא אינדונזיה ודרומית אליה, אפשר למצוא את אוסטרליה וניו זילנד.

במשך השנים הפכה פיליפינים למדינה מאוד פופולארית בקרב תיירים בזכות הנופים המדהימים, החופים והשלווה השוררת במקום. לכך צריך להוסיף, מדובר על מדינה שלמרות היותה עצמאית, נחשבת כבת חסות אמריקאית, ולכן גם התרבות האמריקאית מאוד חזקה בה, ביחד עם התרבות המקומית. זאת למרות שבמשך שנים רבות אזרחיה חיו תחת כיבוש יפאני ולפני כן במשך שלוש מאות שנים כמעט, תחת כיבוש ספרדי (מה שהוביל לכך שרוב תושבי האי הם קתולים ודוברי ספרדית).

לפני שנציג מספר אטרקציות בפיליפינים, חשוב להדגיש, מדובר על מדינה מאוד ידידותית לתיירים ובפרט לישראלים. בין אם זה בזכות הקשרים הטובים בין המדינות ברמת הממשלות והעסקים, ובין אם זה בזכות העובדה שבישראל שוכנת קהילה גדולה של פיליפינים, רובם כידוע מועסקים בתחום הסיעוד.

אילו אטרקציות אפשר למצוא בפיליפינים

כאשר אנחנו מדבר על אטרקציות בפיליפינים, אזי מן הסתם, הדבר הראשון שעולה בראש אלה החופים המרהיבים שיש באי, חופים שמזכירים גלויות ותמונות, כאילו נלקחו מעולם אחר לגמרי. נכון הדבר בעיקר במקומות מבודדים ומרוחקים ולא בהכרח בערים, כמו כן, זה בוודאי נכון בשעת הזריחה או השקיעה.

כמו כן, אפשר למצוא באי לא מעט כנסיות ומקדשים מרהיבים. בפיליפינים יש קהילות אתניות ודתיות שונות, הרוב אומנם נוצרים אך ניתן למצוא גם בודהיסטים רבים ועל כן, במדינה יש מגוון רחב של כנסיות, מקדשים ואתרים דתיים מרהיבים אחרים. לצידם ניתן למצוא אתרים היסטוריים שונים שמלמדים את הסיפור של האי, מימי הכיבוש הספרדי, דרך הכיבוש היפאני ועד היום.

עוד אטרקציה מאוד פופולארית הן השטחים הפתוחים, טרסות האורז שמוכרות לנו מסרטים על המזרח הרחוק, נמצאות גם כאן, אפשר ליהנות מהן במגוון רחב של מקומות. מדובר על טרסות אדירות בשטחן אשר אי אפשר שלא להתפעל מהיופי שלהן.

לכך ניתן להוסיף שווקים מקומיים שנמצאים בערים שונות, כולל כמובן בעיר הגדולה ביותר קזון ובעיר הבירה מנילה.