מדחס אוויר

מדחס אוויר

אנחנו צריכים אנרגיה עבור כלי עבודה וצרכים שונים. דוגמא טובה לזה היא חשמל. חשמל זה מקור אנרגיה שמאפשר לנו להדליק בעזרתו את האור, לבשל, לבנות בניינים, כל אלו מתרחשים בזכות שימוש מושכל באנרגיית החשמל. 

מדחס אוויר, זה כלי שנותן לנו לאסוף אוויר מהחלל סביבנו ולדחוס אותו כך שיפעיל לחץ. להפעלת הלחץ הזה אפשר גם לקרוא אנרגיה.

אנחנו ב- 'ניק מערכות בע"מ' מספקים מדחסי אוויר מגוונים ללקוחות רבים.

בשביל שתדעו לבחור את מדחס האוויר המתאים ביותר עבורכם, הכנו למענכם את המאמר הבא!

ממה מורכב מדחס אוויר?

בגדול, למדחס אוויר יש שני חלקים:

        המנוע– המנוע יכול להיות מופעל בעזרת כוח חשמלי כמו במקרה של מדחסי אוויר המיועדים למרפאות שיניים למשל. והמנוע יכול לפעול בעזרת שמן אידוי במקרה של מדחס אוויר תעשייתי.

       הבוכנה– זה המקום בו נאגר האוויר שיוצא אחר כך בפולס ברמה הנדרשת לפי סוג המדחס. כאשר בוחרים מדחס אוויר חשוב לזכור כי לכל אחד כמות שונה של מיכלי אוויר. בדרך כלל כאשר אנחנו מדברים על מדחס אוויר המיועד לתעשייה המדחס יהיה בעל מיכל נוסף שיאפשר הוצאת אנרגיה רבה יותר.

אילו סוגים של מדחסים קיימים בשוק?

מדחסי אוויר משמשים לצרכים שונים ומגוונים. החל ממדחסי אוויר שמשמשים בקליניקות וברפואת שיניים וכלה במדחסים המיועדים למפעלים גדולים. לכן ניתן למצוא בשוק מגוון מדחסים המתאימים לצרכים אחרים אלו מאלו.

מדחס יבש: מדחס המופעל ללא שמן. היתרון הגדול במדחס מהסוג הזה במקרה של מרפאות וקליניקות הוא שבמידה ורוצים להיעזר במדחס עבור מכשיר מטפל, כמו במקרה של רפואת שיניים, אין בעיה לעשות את זה כי המכשיר לא כולל שמן. לא פעם לקוחות מגיעים עם קרמים ומוצרי איפור שיכולים להביא לתוצאה הרת אסון במגע עם שמן.

מדחס בוכנתי: במקרה הזה מדובר במדחס שאכן פועל בעזרת שמן. הוא נקרא בשם הזה מכיוון שבדרך כלל המדחס כולל שתי בוכנות מה שמאפשר הוצאה גדולה יותר של אוויר. במדחס בוכנתי נשתמש בדרך כלל במוסכים, מפעלים קטנים וכיוצא באלו.

מדחס בורגי: כאן אנחנו נכנסים לרמה המתקדמת של מדחסי האוויר. מדחסי אוויר בורגיים משמשים למפעלי ענק. משתמשים בהם בנמל אשדוד, בחברת החשמל ובתעשייה האווירית. מדחס בורגי יהיה מתקדם יותר ולא פעם יכיל פיצ'רים נוחים לשימוש כמו מסך מגע וכיוצא באלו.

איך בוחרים מדחס אוויר

ראשית, חישבו על הצרכים שלכם. כאשר אתם ניגשים לרכוש מדחס אוויר עליכם לעשות שקלול בין המחיר, שיאמיר עם הוספה של בוכנות ועזרים נוספים וירד בהתאמה אם ידובר במדחס אוויר לו בוכנה אחת, אולי קטנה יותר וכדומה.

כמובן שמדחס אגרסיבי וגדול לא יתאים לקליניקה לטיפולים אסתטיים כמו שמדחס אוויר קטן וקומפקטי לא יהיה יעיל ולא יהווה שום פתרון לכל מפעל תעשייתי שמכבד את עצמו.

לאחר מכן, חשוב להתייחס לביטחון ובטיחות. לא פעם מפעלים מכילים חומרים שונים שמגע לא נכון עם מדחס האוויר עלולים להוביל לנזק. כך שאת הרכישה יש לעשות בשיקול דעת.